ZPĚT

Dalšího front-end developera nehledejte.

Never let your guard down by thinking you’re fucking good enough. Don’t fucking lie to yourself. Think about all the fucking possibilities. Intuition is fucking important. To surpass others is fucking tough, if you only do as you are told you don’t have it in you to succeed. Don’t get hung up on things that don’t fucking work. You won’t get good at anything by doing it a lot fucking aimlessly. Creativity is a fucking work-ethic. Your rapidograph pens are fucking dried up, the x-acto blades in your bag are rusty, and your mind is dull. Stop clicking your mouse, get messy, go back to the basics and make something fucking original. If you’re not being fucking honest with yourself how could you ever hope to communicate something meaningful to someone else? Someday is not a fucking day of the week. This design is fucking brilliant. Why are you fucking reading all of this? Get back to work. Can we all just agree as the greater design community to stop fucking talking about Comic Sans altogether? It’s getting fucking old. You need to sit down and sketch more fucking ideas because stalking your ex on facebook isn’t going to get.

Moderni smenarna

COLL NAME

Seznámení se s projektem

Zde mám tu možnost vám odprezentovat další z mých mnoha spoluprací s firmou Unipex s.r.o., kdy jsem byl dodvatelem webového řešení. Tentokrát pro jejich software pro směnárny, který počítá s EET. Já zase počítal s přesným dead-linem a požadavcích na moderním webu, který má oslovit majitele směnáren.

COLL NAME

Zkušenosti z projektu

A to bylo vše, s čím jsem musel počítat a čeho se držet, jelikož mi Unipex s.r.o. projevil důvěru tím, že nechal vše od wire-frame až po finální výsledek v mé režii a já se tak opět mohl v rámci požadavků "vyřádit" a pustit uzdu svým kreativním schopnostem. Samozřejmostí byla i tvorba online ceníku, který vypočte cenu i pro tu vaši směnárnu na míru, okamžitě a přehledně.

POKRAČUJTE NA DALŠÍ PROJEKT:

PTS strechy