ZPĚT

Dalšího front-end developera nehledejte.

Never let your guard down by thinking you’re fucking good enough. Don’t fucking lie to yourself. Think about all the fucking possibilities. Intuition is fucking important. To surpass others is fucking tough, if you only do as you are told you don’t have it in you to succeed. Don’t get hung up on things that don’t fucking work. You won’t get good at anything by doing it a lot fucking aimlessly. Creativity is a fucking work-ethic. Your rapidograph pens are fucking dried up, the x-acto blades in your bag are rusty, and your mind is dull. Stop clicking your mouse, get messy, go back to the basics and make something fucking original. If you’re not being fucking honest with yourself how could you ever hope to communicate something meaningful to someone else? Someday is not a fucking day of the week. This design is fucking brilliant. Why are you fucking reading all of this? Get back to work. Can we all just agree as the greater design community to stop fucking talking about Comic Sans altogether? It’s getting fucking old. You need to sit down and sketch more fucking ideas because stalking your ex on facebook isn’t going to get.

Hospůdka U Hastrmana: kompletní reseni

COLL NAME

Seznámení se s projektem

S paní Sípalovou jsem měl tu možnost spolupracovat v létě 2017, kdy mne pozvala do své Hospůdky U Hastrmana - krásné hospůdky na Vyšším Brodě, od kud jezdí nejeden vodák. Sdělila mi svůj záměr prezentace a ukázala mi hospůdku. Ihned mne zaujmul akvarelový styl kreseb na obrazech, jenž jsem přenesl na své "plátno" ve formě webu pro tuto Hospůdku.

COLL NAME

Zkušenosti z projektu

Zde byl celý web, administrace, grafický návrh a celková prezentace v mé režii, čímž paní Sípalové děkuji za projevenou důvěru a doufám v naprostou spokojenost. Web je samozřejmě responsivní, jednoduchý, plní svůj informativní účel a snad Vás i naláká na skvělý oběd před vyplutím na Vltavě.

POKRAČUJTE NA DALŠÍ PROJEKT:

Francisextet